Інформаційна зброя: які медіа контролює Порошенко

Хоча Петро Порошенко програв вибори, але іти з посади він не поспішає. Останні дні на Банковій витрачає на те, щоб максимально обставитися людьми, які будуть оберігати його інтереси після зміни влади. Об этом сообщает infoborona.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про вплив на Нацраду

Одним з рішень, яким Порошенко хоче зберегти вплив на медіа-простір, стало призначення нового члена регулятора телебачення та радіомовлення. Новим членом Нацради став Володимир Горковенко.

Формально Горковенко займав у Адміністрації президента посаду, яка звучала так: завідувач відділу зв’язків з вітчизняними, регіональними та закордонними медіа.

Відділ діяв всередині департаменту інформаційних стратегій, який, у свою чергу, був частиною головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента України. Виглядає, як маловпливова посада навіть не керівної, а середньої ланки на Банковій.

Володимир Горковенко
Володимир Горковенко

Але насправді Горковенко виконував для Порошенка ту саме роль, яку відігравав одіозний Сергій Васильєв у адміністрації Віктора Медведчука, а Ганна Герман – за часів президента Януковича.

Горковенко був відповідальний за формування так званих чорних та білих списків. Це була неформальна система цензури та впливу на свідомість громадян, яка була створена Порошенком у взаємодії з олігархами та державними чиновниками.

Наприклад, Нацрада з питань телебачення знаходила порушення в одного із телеканалів. Оскільки Нацраду контролював Порошенко через свою довірену особу, то власнику телеканалу пропонували альтернативу: або загроза закриття чи штрафу, або почати дослухатися до порад з боку Адміністрації Президента. Так само проблеми могли створювати ГПУ або СБУ.

Про "чорні" та "білі" списки для медіа

Зазвичай власники медіа погоджувалися співпрацювати з владою. Після чого, як подейкують, на арену виходив наш герой, який передавав у редакції телеканалів список заборонених до участі в ефірі журналістів, експертів та політиків. Тобто тих, хто нелояльно ставився до Порошенка або його оточення, хто викривав його корупцію або кумівство.

Але, крім "чорного" списку, на додачу власники мас-медіа отримували "білі" списки. Це так звані незалежні експерти, якими часто виявлялися латентні порохоботи. Вони мали сидіти в телестудіях та з розумним виглядом транслювати свою начебто незалежну точку зору.

Насправді ж ці люди були таємно заангажовані владою Порошенка для просування потрібних ідеологічних посилів або дискредитації опонентів. Тези, які вони озвучували, також готували спеціально навчені люди.

Один з типових представників цієї армії – Тарас Чорновіл, який протягом останніх років не сходить з усіх телеканалів, які пішли на цю змову з владою про "чорні" та "білі" списки.

Тарас Чорновіл
Тарас Чорновіл

При чому джерел своїх доходів Чорновіл так і не зміг пояснити, прикрившись написанням для китайських видань.

І от тепер той, хто просував потрібну інформаційну картину на телеканалах, яких вдалося "загнати" Порошенку в співпрацю, тепер буде сам працювати в органі "загонщиків" та визначатиме, які телеканали стратити, а які милувати

Що відбулося на телеринку за президентства Порошенка

Для Порошенка стратегічно важливо мати свою людину в Нацраді, адже за часів його президентства відбулися дивні процеси на телеринку. Перше – це зміна власника телеканалу "Тоніс", який належав сину Януковича.

Та замість конфіскації або передачі в Агентство з управління арештованими активами ця медіа-організація просто змінила власника. Новим господарем на цій кнопці стала довірена особа Порошенка. А зразу після цього в канал почали вливатися грандіозні кошти невідомого походження.

Було орендовано найдорожчий офіс в Україні – в хмарочосі "Парус", найнято на роботу російських журналістів із захмарними гонорарами, як Матвей Ганапольський. Було збудовано телестудію, якій немає рівних в Україні.

Бізнес-центр
Бізнес-центр "Парус" в Києві

Ринком ходять легенди, що в телеканал "Прямий" пішли гроші, які клан Порошенка виймав з української економіки, не шкодуючи нічого, аби створити універсальну інформаційну зброю. І от тепер, після зміни влади, була би добра нагода розібратися, хто насправді стояв за каналом "Прямий" і чому він став рупором влади за сумнівні гроші.

Ще один канал, який "кришував" Порошенко – це "112 Україна". Створений він так само в часи Януковича, мав безліч порушень, на які мала реагувати Нацрада: мовлення вони мали здійснювати розважальне, а не інформаційне, і на регіональному рівні, а не всеукраїнському.

"112" також мав непрозору структуру власності, за якою проглядався міністр-втікач до Росії Віталій Захарченко. І все це мало тягнути на штрафи та закриття. Але цей орган, підконтрольній Банковій, дивився на всі порушення крізь пальці.

А коли на засідання телевізійного регулятора винесли питання про непродовження ліцензій, то керівник відомства Юрій Артеменко – найближчий соратник Порошенка – просто переніс питання, аргументувавши листом від СБУ. Як згодом мені вдалося встановити, він фактично дезінформував своїх колег, адже СБУ просило якраз про інше: позбавити канал ліцензій, не зволікаючи.

Юрій Артеменко
Юрій Артеменко

Паралельно "112" поміняв власників. Ними стали люди з найближчого оточення Віктора Медведчука, який активно співпрацював з Порошенком на ринку дизельного палива та скрапленого газу для автомобілів. І, загнавши "112" в пастку, Порошенко замість того, щоб вчиняти згідно з законом, просто взяв канал в заручники та домігся лояльного для себе висвітлення.

І от тепер для того, щоб оберігати свої інтереси, Порошенко розставляє людей в свої останні дні володарювання. Цікаво, що попередній керівник Нацради з питань телебачення Юрій Артеменко зараз теж переведений Порошенком на іншу посаду: в Національну комісію з питань зв’язку та інформатизації.

Звичайно, після інавгурації нового президента чиновники, призначені Порошенком, мають втратити посади. А на їх місце повинні прийти люди з незаплямованою репутацією та новими цінностями, які будуть служити не господарю з Банкової, а своїй присязі – в інтересах усіх громадян України.

Які ЗМІ належать олігархам: дивіться відео

blog_ava
Американские сенаторы подготовили санкции против "Северного потока-2"
сегодня
88
Автор: Сергей Лещенко

Джерело статті: “http://24tv.ua/ru/informacijna_zbroja_jaki_media_kontroljuye_poroshenko_n1152475”

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя